pátek 7. října 2016

Zase triko a tentokrát výstřih na knoflíčky

Když člověka baví šít, neznamená to, že se nemůže udržet, aby nedržel jehlu v ruce. Naopak. Snaží se dělat vše pro pokrok a mechanizaci. Stehování, stříhání ba i špendlení je nutné zlo. Vlastně se snažím stehování vystříhat, na stříhání bych potřebovala mít o (řezací) kolečko víc a špendlím jen v sebeobraně. Ale takový šlapání pedálu!!! Jo! Muži rádi tlačí pod podrážkou plynový pedál a my ženy, co jsme tomu propadly, ten od šicího stroje. Vrr! Vrr! Silné stroje, to je naše. Takový průměrně hlučný overlock nahradí ženě mnoho stád koní pod kapotou. A my navíc nejsme stádní typy, že.

Pročež nemůže nikoho překvapit, že se mi v policích válí spousta ručníků s utrhanými poutky a knoflíků, které se tváří, že nikdy nikde přišité nebyly a jsou jen náhradníci. Opravy nee. Fakt ne-e!

Tričko s výstřihem na knoflíčky je proto největším výkvětem mých ručních prací. Když se vám bude zdát, že horní knoflíček je šejdrem, tak vězte, že se vám to nezdá. Je, ale jen v tahu. Na svlečeném triku je krásně rovně. Jen na oblečeném je to v tahu. Asi bych ho měla přešít o kousek vedle, ale... už se znám a nemám od sebe nereálná očekávání. Nejsem pak sama ze sebe zklamaná. Nanejvýš se mohu příjemně překvapit. Zkuste se zeptat za půl roku. Ale osobně to považuju za šibeniční termín.
9 komentářů:

 1. Áno! Je to tak :-D Vrr, vrr overlock je aj moja úchylka :-D A aj kôpku vecí na opravy poznám :-D
  Tričko je krásne!!! Chyby nenachádzam :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc! Doufám, že tento týden zase něco navrrrním. Mám na sobě nové šaty, ale čekám, až mě drahý choť nafotí :-)

   Vymazat
 2. Krásný uplet, krásná práce, jako vždy :)

  OdpovědětVymazat
 3. Triko nádherné, kde jsi zase byla na tak skvělé látce? Máš fakt dobrý vkus na výběr, ale ten knoflíček prosím přešij, já bych to nevydržela:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Povedené triko, i s křivým knoflíčkem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Zatím ho vydávám za nedbalou eleganci :-D

   Vymazat