úterý 2. ledna 2018

Tričko, sukně + fotonávod


Čím začít novoroční předsevzetí než něčím brutálně jednoduchým - triko a sukně, co ji zvládne ušít prakticky každý (teoreticky úplně každý). A rovnou jsem to nafotila - třeba se bude postup někomu hodit. Blbý je, že teď nejen ujíždím, ale přímo ulítávám na modro-žlutých kombinacích, a zrovna ta sukně se v hořčicově žlutý na podlaze přímo imbecilně fotila, ale třeba v tom něco uvidíte.

A teď obrazem jednoduchý fotonávod:
Pokud máte doma jednoduchou úpletovou sukni, která vám sedí, střihněte si podle ní dva stejné základní díly. U předního pak vystřihněte průhmaty na kapsy a k tomu i kapsy. Třeba nějak tak jako je na fotce. Při stříhání berte v potaz elasticitu materiálu, aby vám pak sukně nebyla zbytečně volná.


Na lem kapes přišpedlete na polovinu přeložený patent. Většinou měřím patent 0,7 délky lemu.


V detailu.

A přišijte. Na overlocku to je samozřejmě snazší.


Zespodu přišpedlete kapsy.A přišijte. Nejlépe nějakým plochým stehem, třeba ozdobným, ale stačí i obyčejný cikcak alias entl.


Detail stehu z lícové strany.


Přední a zadní díl sešpendlete k sobě. Dejte si majzla hlavně u lemu kapes.


Našpendlené.


A sešité a na líc obrácené.


Připravíme si patent na horní lem. Můžete vložit i sešitou gumu, pokud si chcete pojistit, aby vám sukně nepadala.


Patent sešijeme a zase přehnutý přišpendlíme k okraji. Zase 0,7 násobek délky.


A světe div se - postup zopakujeme i u spodního lemu.Detail našpedleného. Špendlíky strkám tak, abych je při prošívání stihla vytahovat, protože tady je lem docela úzký. Takže hlavičku nechávám trčet směrem ke mně a špičku špendlíku po směru šití.


Zase detail.


Hotovo! Good luck!1 komentář: